Avanti Finance testuje – Lexus LC 500 (bez h) :-)

Zacznijmy od kilku faktów. Duży silnik benzynowy, spala po mieście ok 18l a na trasie ok 10l (przy spokojnej jeździe), bagażnik niecałe 200 litrów, napęd na tył, miejsce praktycznie dla dwóch osób…. a waży 2 tony.

Ale, gdy się zasiądzie za kierownicą, a do tego odpali silnik to wszystkie powyższe fakty nie mają najmniejszego znaczenia :-) .
Ważniejsze są poniższe :
- wolnossący silnik benzynowy o pojemności 5 litrów V8
- 477 KM i moment obrotowy 540 Nm
- prędkość maksymalna 270km/h
- przyspieszenie 4,7s do 100km/h
A tak naprawdę ważniejsze od faktów są odczucia z jazdy. Niesamowity dźwięk silnika, który świetnie słychać na zewnątrz oraz znacznie ciszej w środku (pamiętać trzeba, że jest to Lexus). Płynne przyspieszenie dzięki 10 stopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Fantastyczne wyważenie auta. Napęd na tylne koła potrafi zarzucić jednak dokładnie wtedy, kiedy tego chcemy i jest niesamowicie przewidywalny.

Jest to auto, które potrafi bardzo szybko podnieść nam ciśnienie, a jednocześnie jest bardzo komfortowe nawet na długie trasy. Nie bez znaczenia ma długi rozstaw osi 2870mm.

Wnętrze auta wykonane jest z najwyższą starannością. Użyte materiały są najwyższej jakości. I być może wiele aut w markach premium ma skórzaną tapicerkę, ale w LC jest naprawdę doskonała.

Oczywiście wyposażenie auta jest kompletne. Z najciekawszych rzeczy, które znajdują się na pokładzie to:
- nagłośnienie Mark Levinson (subiektywnie
najlepsze nagłośnienie montowane w samochodach) - system ułatwionego wsiadania
- świetne światła bi-LED
- projektor HUD (wyświetla na szybie prędkość, obroty, nawigację i inne dane)
- zegary z ruchomym pierścieniem centralnym
- szeroki ekran z możliwością podziału informacji wedle potrzeb

1
2
3
4
Nie można pominąć samego wyglądu auta. To nie jest małe coupe – mierzy 4,77m. Auto jest piękne z każdej strony. Długa maska i typowy kształt przodu dla marki Lexus, piękna linia boczna z wysuwanymi klamkami oraz rasowo wyglądający tył.

Dopracowany jest każdy szczegół – od lusterka po ciekawe załamania na całej długości auta. Nie sposób jechać i nie być zauważonym

W ofercie jest jeszcze wersja hybrydowa z benzynowym silnikiem 3,5l V6 o łącznej mocy 359KM i nawet jest troszkę tańsza :-) . Jednak chyba do tego samochodu pasuje zdecydowanie pierwsza opcja V8. Jeszcze kilka lat i prawdopodobnie przez normy spalin nie zobaczymy takich silników w salonach. Już jest coraz trudniej nawet o V6.

Więc jeśli marzy Ci się taki samochód, nie zastanawiaj się !
W atrakcyjnym finansowaniu Avanti Finance może się okazać, że rata nie jest taka straszna

OFERTY SPRZEDAŻY AUT


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży aut.
Są to najlepsze oferty, bezpośrednio od dealerów, specjalnie dla naszych Klientów.


zobacz aktualne oferty
Niniejsza strona internetowa/witryna ma charakter wyłącznie informacyjny.
Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.